Sosyal Medya'da Biz

208Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Yeni bir göç dalgasıyla karşı karşıyayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çözüm için Afganistan'da istikrar sağlanmalı

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'da yaşanan gelişmelere ve bölgeden gelen göç dalgalarıyla ilgili değerlendirmede bulunarak ''Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen yoğun bir Afgan göçmen dalgası ile karşı karşıyayız. Afganistan'ın bir an önce istikrara kavuşturulması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu konuda Pakistan ile de iş birliği içinde bulunacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Pakistan Milli Gemi (MİLGEM) Korvet Projesi 1. Gemi Denize İniş ve Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi 1. Gemi Saç Kesim Töreni'nde konuşma gerçekleştirdi. Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'i kuşatmasının ardından son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, ''Afganistan'ın bir an önce istikrara kavuşması için çaba sarf edeceğiz. Bu konuda Pakistan ile de iş birliği içinde bulunacağız'' dedi.

şte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Pakistanlı kardeşlerimizi bu ülkeye ihraç edilen 4 MİLGEM korvetinin ilkinin denize indirilmesi münasebetiyle kendilerini ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Pakistan 14 Ağustos 1947'den beri merhum Muhammet Ali Cinnah'ın işaret ettiği şekilde birlik inanç disiplinle yoluna devam ediyor. Türkiye ve Pakistan arasındaki kardeşlik bağlarının kökleri tarihin derin geçmişine kadar uzanıyor. İlişkilerimizi her alanda ileriye götürmek için çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Salgın döneminde sergiledikleri samimi işbirliği ile dost ve kardeş ülke olmanın ne demek olduğunu bir kez daha göstermişlerdir.

Yazar : Z â L
19 Ağu Per 17:15
633 Görüntüleme


Gönder

Popüler Yorumlar

Sesli Panelciler